26 Eylül 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Yeşil Konak’ta Kutlu Doğum Etkinliği

Yeşilyurt Belediyesi Topsöğüt Yeşil Konak öğrencileri, Kutlu Doğum Haftası vesilesiyle düzenledikleri bir programda Kur’an-Kerim ve ilahiler okudu.Yeşilyurt Belediyesi Topsöğüt Yeşil Konak’ta gerçekleşen Kutlu Doğum Haftası etkinliğine...

19 Nisan 2015 Pazar 15:48
Yeşil Konak’ta Kutlu Doğum Etkinliği
Yeşilyurt Belediyesi Topsöğüt Yeşil Konak öğrencileri, Kutlu Doğum Haftası vesilesiyle düzenledikleri bir programda Kur’an-Kerim ve ilahiler okudu.

Yeşilyurt Belediyesi Topsöğüt Yeşil Konak’ta gerçekleşen Kutlu Doğum Haftası etkinliğine Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Belediye Başkan yardımcıları, Birim müdürleri, Topsöğüt Mahallesi Muhtarı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Topsöğüt Yeşil Konak öğrencileri tarafından okunan Kur’an-ı Kerim, ilahi ve şiirlerle başlayan etkinlikte Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Hz. Muhammed (S.A.V) yüce ahlakını anlatan “O’nu Yaşamak” adlı kitabı vatandaşlara hediye etti.

Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, alemlerin efendisi Hz. Muhammed’i en iyi şekilde anlamak adına düzenlenen etkinlikten dolayı Topsöğüt Yeşil Konak öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti.

Konuşmasında Hz. Muhammed (S.A.V)’in insanlık için en güzel örnek olduğunu vurgulayan Başkan Polat, şöyle konuştu: “Topsöğüt Yeşil Konak öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi böylesine güzel bir etkinlik düzenledikleri için yürekten kutluyorum. Kutlu Doğum Haftası vesilesiyle çeşitli etkinliklerle Alemlerin Efendisi olan Hz. Muhammed’ (S.A.V) anlamaya çalışıyoruz. Peygamber Efendimizi çok iyi tanımamız ve anlamamız lazım. Alemlerin Efendisini iyi anlamaz ve öğrenmezsek, komşuluk ilişkilerini, fakir fukaraya yaklaşımını, kötü olaylar karşısında sabrını ve metanetini bilmesek örnek almamız mümkün mü? Peygamber Efendimizin doğumu, çocukluğu, gençliği, Peygamberliği ve ölümü bize ibret ve ders veriyor, özellikle annelerimizden rica ediyorum çocuklarımıza Peygamber Efendimizi iyi öğretelim ve anlatalım”

Hz. Muhammed’in hayatını ve yüce ahlakını anlatan “Onu Yaşamak” adlı kitabı vatandaşlara ücretsiz dağıtıldı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV