27 Eylül 2020 Pazar

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Yeşilyurt’ta ‘foto Maraton’u

Yeşilyurt Belediyesi tarafından “Yeşilyurt Her Mevsim Güzel” Projesinin ikinci Kategorisi “İlkbahar’da Yeşilyurt” için bugün “Foto Maraton” düzenlendi.Asıl amacı Yeşilyurt’un tarihi, kültürü, sanatı olmak üzere genel çekimler...

18 Nisan 2015 Cumartesi 18:08
Yeşilyurt’ta ‘foto Maraton’u
Yeşilyurt Belediyesi tarafından “Yeşilyurt Her Mevsim Güzel” Projesinin ikinci Kategorisi “İlkbahar’da Yeşilyurt” için bugün “Foto Maraton” düzenlendi.

Asıl amacı Yeşilyurt’un tarihi, kültürü, sanatı olmak üzere genel çekimler ile farklı fotoğraf kareleri çekilerek Yeşilyurt’un arşivi oluşturmak olan projenin startını Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat verdi.

Proje çerçevesinde bugün gerçekleştirilen organizasyon ile sabah saat 09.00 ile 16.00 saatleri arasında foto maraton gerçekleştirildi. Gerek profesyonel, gerekse de amatör fotoğraf sanatçıların katılımıyla Foto Maraton organizasyonu MAFDER (Malatya Fotoğraf ve Resim Sanatı Derneği) işbirliği ile gerçekleşti. Fotoğrafçılar, bugün Gündüzbey, Yeşilyurt, Konak, Bürücek Yaylası ve Porga’yı fotoğraflayacaklar.

Yeşilyurt’u her yönüyle tanıtmak amacıyla hayata geçirilen projeye büyük önem veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, yolculuk öncesinde fotoğrafçılarla bir araya gelerek, onların fotoğraflarını çekti.

“ZENGİN BİR FOTOĞRAF ARŞİVİ OLUŞTURULACAK”

Yeşilyurt’un dört mevsim fotoğrafını çektirip, arşiv oluşturacaklarını söyleyen Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Yeşilyurt’un köyleri, mahalleri, dağları ve ovaları çekilecek resimlerle ölümsüzleştirilecek. Hepsinden önemlisi çekilen ve yarışmaya katılan bu resimler, Yeni Yeşilyurt için oluşturulacak arşive dahil edilecek. “Yeşilyurt Her Mevsim Güzel” projemiz kapsamında gerek profesyonel gerekse de amatör fotoğraf sanatçılarımızla birlikte inşallah Yeşilyurt’u dört mevsim fotoğraflayacağız. Projenin sonunda Yeşilyurt Belediyesi için yüzlerce resimden oluşan arşivi olacak. Bir kişinin bakış acısıyla değil birçok kişinin objektifinden resimler olacak. MAFDER Başkanı Abdulkadir Kızıl ve üye fotoğrafçılar bugün sabah yola çıkarak Gündüzbey, Yeşilyurt, Konak, Bürücek Yaylası ve Porga’ya giderek, fotoğraflarını çekecekler. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen birinci kategori “Yeşilyurt’ta Kış” yarışması sonuçlandı. Bahar ayı çekimleri için yarışmamız devam ediyor. Daha sonra yaz ve sonbahar çekimleriyle dört mevsimi çok detaylı bir şekilde arşivlerimize almış olacağız” dedi.

Projenin bir sonraki uygulamaları hakkında bilgiler veren Başkan Polat, “Dört ayrı mevsim fotoğraflarının çekilmesinden sonra konu temalı resim çalışmalarımız olacak. Kayısı çekirdeği, kayısı yaprağı, kiraz yaprağı ve üzüm gibi detay gerektiren fotoğrafların çekimlerine başlayacağız ve yarışmalarımız devam edecek” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV