29 Eylül 2020 Salı

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Mardin’de ’hz. Peygamber Ve Birlikte Yaşama Hukuku’ Konferansı

Mardin’de, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen ’Hz. peygamber ve birlikte yaşama hukuku’ konferansına halk yoğun ilgi gösterdi.Bir otelin konferans salonunda düzenlenen konferansa Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Diyanet İşleri...

18 Nisan 2015 Cumartesi 13:34
Mardin’de ’hz. Peygamber Ve Birlikte Yaşama Hukuku’ Konferansı
Mardin’de, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen ’Hz. peygamber ve birlikte yaşama hukuku’ konferansına halk yoğun ilgi gösterdi.

Bir otelin konferans salonunda düzenlenen konferansa Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Ekrem Keleş, Din Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Yaşar Yiğit, İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun ve çok sayıda kişi katıldı. Şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin de verildiği konferansta Mardin İl Müftülüğü’ne bağlı dinler ve diller korosu Arapça, Türkçe ve Kürtçe ilahiler seslendirdi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansın açılış ve selamlama konuşmasını Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun yaptı.

Daha sonra bir konuşma yapan Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, hazreti peygamberin dünyayı şereflendirdiği 1444. yılında Müslümanlar arasında bekledikleri ve özledikleri sevgi ve muhabbetin olmadığını, herkesin kendisi ile ilgili muhasebe yaparak, burada ne kadar vebalim var, ne kadar suçum var diye bakması gerektiğini kaydetti.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Ekrem Keleş ise Hz. Muhammed’in (sav) her bir sözünün, her bir hareketinin, her bir tavrının ve her bir davranışının Müslümanlar için örnek olduğuna dikkat çekti. İslam dininin sağlamış olduğu özgürlük ortamına bugün Avrupa’nın ve tüm dünyanın ihtiyacının olduğunu ifade eden Keleş, "14 asır bir arada çeşitli inançlara mensup kişileri yaşatan, bir arada huzur içinde yaşatan İslam’ın bu güzel ilkelerine bugünün insanlarının çok ihtiyacı vardır" diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV