31 Ekim 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Öğrencilerden Kuşlara Yuva

Mardin Dumlupınar Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları kuş evleri, parklardaki ağaçlara asıldı."Kuşlarında bir yuvası olsun" sloganı ile Mardin Dumlupınar Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları 80 tane kuş evi, Mardin...

15 Nisan 2015 Çarşamba 14:08
Öğrencilerden Kuşlara Yuva
Mardin Dumlupınar Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları kuş evleri, parklardaki ağaçlara asıldı.

"Kuşlarında bir yuvası olsun" sloganı ile Mardin Dumlupınar Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları 80 tane kuş evi, Mardin Karayolu Parkı’nda bulunan ağaçlara asıldı. Kuş evlerinin asılması sırasında Mardin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Sinan Karahan, Dumlupınar Ortaokulu Müdürü Serdal Kerkez, görsel sanatlar öğretmeni Mesut Aydoğan ve öğrenciler hazır bulundu. Kuş evleri, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Sinan Karahan, öğretmenler ve öğrenciler tarafından asıldı.

Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Dumlupınar Ortaokulu Müdürü Serdal Kerkez, "Görsel sanatlar öğretmeni Mesut Aydoğan ve öğrencilerimiz tarafından hazırlanan bu çalışmayı ilk defa burada yapmaktayız. Doğayı ve canlıları korumak amacıyla ‘Kuşlarında bir evi olsun’ diyerek başlatmış olduğumuz çalışma sadece bununla sınırlı kalmayacaktır" dedi.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Sinan Karahan ise öğrencilerin çalışmasının örnek bir çalışma olduğunu belirterek "Hepimizin ortak yaşam alanı olan doğanın yanı sıra içinde bulunan canlıları da korumalıyız. Doğayı ve canlıları korumak amacıyla yapılan bu çalışmalara her zaman destek vermeye hazırız" diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV