29 Eylül 2020 Salı

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Ak Partili Adaylardan Başkan Asya’ya Ziyaret

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muş Milletvekili adayları, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya’yı makamında ziyaret ettiler.AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, milletvekili adayları M. Emin Şimşek, Abdusselam Er ve Halis Saltık ile...

17 Nisan 2015 Cuma 09:22
Ak Partili Adaylardan Başkan Asya’ya Ziyaret
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muş Milletvekili adayları, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya’yı makamında ziyaret ettiler.

AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, milletvekili adayları M. Emin Şimşek, Abdusselam Er ve Halis Saltık ile birlikte Belediye Başkanı Feyat Asya’yı makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Asya, AK Parti ailesi olarak birlik ve beraberlik içerisinde belediyenin asli görevlerini de ihmal etmeden 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlere hazırlanacaklarını kaydetti. Seçildiği günden bu yana yaptığı ve planladığı çalışmalarla ilgili açıklamalarda da bulunan Asya, seçimlerden sonra milletvekilleri ile birlikte bu çalışmaları yakından takip edip, Muş’u ileriye götürmenin planlarını yapacaklarını vurguladı. İçme suyu, kanalizasyon, altyapı, yol yapım ve onarım, tıbbi atık, katı atık, doğalgaz, kentsel dönüşüm, sebze meyve hali, terminal projesi, TOKİ, dere ıslah çalışmaları gibi birçok başlıkta çalışmalarını açıklayan Asya, ayrıca Muş Belediyesi’nde Beyaz Masa, Etüt Proje, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Kent Konseyi gibi önemli hizmetler verecek birimlerin de kurulduğunu kaydetti. Başkan Asya, “Göreve başladığımız ilk gün vatandaşlarımıza projelerimizle ilgili verdiğimiz sözleri hatırlayıp işe koyulduk. Bunlar arasında içme suyu, kanalizasyon ve altyapı sıkıntısı en önemli konuların başında geliyordu. Dönemin Başbakanı Sayın Cumhurbaşkanımıza bile konuyu arz etmiştik. Hatta Sayın Başbakanımız Dışişleri Bakanı’yken ilimize teşrif ettiklerinde kendisi bize yardımcı olacağını söylemişti. Sayın Başbakanımız Orman ve Su İşleri Bakanımıza talimat vererek sıkıntının giderilmesi talimatını verdi. Sayın Bakanımız da ekip gönderdi. İnşallah bu yıl içme suyu sıkıntımızı araştırma kuyuları ile giderip, çalışmaları yine bu yıl başlayan projemizin 2016 yılında tamamlanacağını halkımıza buradan sizlerin aracılığı ile duyurabiliriz. Altyapı sorunumuzu da İller Bankası ile imzaladığımız proje ile gidereceğiz. İş yaparken sadece bir noktaya bağlı kalmıyoruz. Sürekli B ve C planlarımız mevcut şekilde hareket ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Muş’ta belediye olarak tıbbi atık tesisi kurduklarını belirten Asya, “Tıbbi atık tesisimiz kuruldu. Orayı yap-işlet-devret modeli ile ihale ettik. İlgili firma hem Muş’ta tıbbi atıkları topluyor hem de belediyemize kira ödüyor. Sizlerinde yakından bildiği gibi Kent Konseyi, Muş Belediyesi’nin bünyesinde kuruldu” diye konuştu.

Okul ve ibadethanelerin çevre düzenlemelerini de yaptıklarını kaydeden Asya, “Ulaşım sorunu ile ilgili olarak bazı çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarımızı daha da genişletip, sıkıntının tamamını çözmeyi planlıyoruz. Kısaca belediye olarak rutin görevlerimizin yanı sıra ilimiz için önemli olan sorun ve sıkıntılara öncelik verdik. Hükümetimizin de desteği ile bu sıkıntıları gidereceğiz” diye konuştu.

Daha sonra konuşan AK Parti Milletvekili Adayı Mehmet Emin Şimşek ise, Muş’un gelişmesi ve kalkınması için kendisinin ve milletvekili adayı arkadaşlarının fedakarca çalışacağını kaydetti. Şimşek, “Biz 7 Haziran seçimlerine iddialı bir şekilde hazırlanıyoruz. Seçilip bizim için çok kıymetli olan Muş halkını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde onurlu bir şekilde temsil etmek ve onlara hak ettikleri hizmetleri verebilmek adına partimiz ve Belediye Başkanımız ile uyum içerisinde çalışacağız” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV