19 Eylül 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Ensar Vakfı Genel Müdürü Muş’ta

Muş Valisi Vedat Büyükersoy, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Muş’a gelen Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader ve Vakıf Yönetim Kurulu üyeleri ile yemekte bir araya geldi.Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader ve Vakıf Yönetim...

11 Nisan 2015 Cumartesi 11:15
Ensar Vakfı Genel Müdürü Muş’ta
Muş Valisi Vedat Büyükersoy, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Muş’a gelen Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader ve Vakıf Yönetim Kurulu üyeleri ile yemekte bir araya geldi.

Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader ve Vakıf Yönetim Kurulu üyeleri bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Muş’a geldi. Vakıf Genel Müdürü Hüseyin Kadar ve Vakıf Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya gelen Vali Vedat Büyükersoy, heyetin Muş’ta eğitim yatırımı yapılması adına incelemelerde bulunduğunu belirtti.

Vali Büyükersoy, “Dünyada barışın huzurun adresi İslamiyet’tir. Yaşanan kötü hadiselere baktığımızda aslanda onların kaynağının da farklı yerler olduğunu hepimiz görmekteyiz. Onun için biz gençlerimizin, insanlarımızın İslami tanımasını arzu ediyoruz. Bu konuda da yeni bir Türkiye var. Günümüz Türkiye’sinde sadece Müslüman’ın değil, Gayri Müslimleri de ibadet özgürlüğünü koruma altına alan 6529 sayılı temel hak ve hürriyetlerin geliştirilmesine ilişkin bir kanun çıkmıştır. Çokta isabetli olmuştur. İslami bilen ve yaşayan gençlik arzusu doğru bir arzudur. Bu milletin yüzde 98’i Müslüman’dır. Din aynı zamanda sosyal bir olgudur, sosyal bir ihtiyaçtır. Ama ülkemizde hepimiz biliyoruz ki her ne kadar açık aleni söylemeseler de İslami yaşayan başına kapatan namaz kılan hata alkol almayan kişiler bile geçmişte potansiyel suçlu olarak görülmüşlerdir. Allah’a ne kadar şükür etsek azdır. Şimdi sadece İslami yaşan değil farklı dinleri yaşayan kesimler bile devletin koruması altındadır. İsteyen istediği şekilde insanları rahatsız etmeden ibadetini yapma hakkını sahiptir. Bu güzellik inşallah devam edecektir. Ama bu güzelliği biz nesillerimize İslami anlatarak öğreterek devam ettirebiliriz. Şimdi okullarımızın hemen hemen tamamında Kur’ani Kerim dersi ve peygamber hayatının anlatıldığı Siyer-i Nebi dersleri seçmeli olarak İmam Hatipler’de rahatlıkla açılmakta ve vatandaşlarımız bunlara sahip çıkmaktadır” dedi.

Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader ise, İstanbul merkezli İlim Yayma Cemiyeti ile Ensar Vakfı arasında İmam Hatip Okulları ile ilgili bir çalışma planlandığını belirterek, bu çalışma doğrultusunda bölge illerine ve Muş’a bir gezi düzenlendiklerini kaydetti. Kader, “Bu amaçla bu ay içerisinde tüm Türkiye çapındaki illerde koordinasyon çalışmaları ve toplantıları yapılıyor. Bu işin içerisinde devletimiz ve valilerimiz başta olmak üzere belediye başkanlarımız, rektörlerimiz, dekanlarımız, il milli eğitim müdürlerimiz ve diğer bu konu ile alakalı olan müdürlerimiz olmakla birlikte beraber sivil toplum kuruluşumuzun temsilcisi bulunan yerlerde İlim Yaymayı Cemiyeti ve Enser Vakfı bu çalışmaları gerçekleştirecekler. İl ve ilçelerdeki okullarımızın mevcut durumları, öğrenci katkıları ve bu konuda yapılacak bütün bu çalışmalar masaya yatırılıyor” diye konuştu.

Devlet erkanının dindar nesil yetiştirilmesi üzerine fikir birliği içerisinde olduğunu vurgulayan Kader, “Bildiğiniz gibi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, dindar nesil meselesi ile alakalı şu anda yoğun bir şekilde ifadeler kullanıyor. Devletimizin başı olan Cumhurbaşkanımız, Başbakanımızın, bakanlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve üniversitelerimiz bu konuda çalışma yapılmasını arzu ediyorlardı. bu çerçevede bizde sivil toplum kuruluşu olarak bu konuya destek vermek bu konuda gayretli bir şekilde çalışmak amacıyla bütün Türkiye çapında şubelerimizle beraber kamu ile birlikte bu çalışmayı organize etme noktasında bir gayret içerisindeyiz. Bu amaçlar bu konuları değerlendirmek amacıyla burada birlikte olduk” şeklinde konuştu.

Yemek programına; Vali Vedat Büyükersoy, Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şehmus Yentür, İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Erkan Asya ve sivil toplum kurulu temsilcileri katıldı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV