26 Ekim 2020 Pazartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

‘iyi Karakterli Öğrenciler’ Projesi Tamamlandı

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde Estonya’nın Harku Belediyesi ile birlikte yürütülen ‘İyi Karakterli Öğrenciler (Students With Good Character) Projesi’ kapsamında 12 kişilik bir ekip Muş’a geldi.Proje kapsamında...

16 Nisan 2015 Perşembe 10:53
‘iyi Karakterli Öğrenciler’ Projesi Tamamlandı
Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde Estonya’nın Harku Belediyesi ile birlikte yürütülen ‘İyi Karakterli Öğrenciler (Students With Good Character) Projesi’ kapsamında 12 kişilik bir ekip Muş’a geldi.

Proje kapsamında okullarda devam eden ‘Değerler Eğitimi’ faaliyetleri ile ilgili incelemelerde bulunan Estonya heyeti, eğitim sistemi ve okullarda yürütülen eğitim, öğretim faaliyetleri hakkında bilgi sahibi oldular. Konu ile ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Projemizin son uluslararası ziyaretine ev sahipliği yapan Muş Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde, gelen konuklar ve ortak kurumların temsilcileri ile çeşitli görüşmeler yapılarak, iki farklı kültürdeki öğrencilerin davranış bozuklukları ile ilgili karşılaştırma yapıldı, ortak çözüm bulunmasına yönelik yapılan faaliyetler hakkında bilgi alışverişi ve deneyim paylaşımları yapıldı. Bu proje sayesinde farklı eğitim sitemlerini ve kültürleri öğrenme imkânı bulan eğitimciler ve öğrenciler, tecrübelerini paylaşarak, projenin amaçlarına ulaşmasına katkıda bulundular” denildi.

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde Estonya’nın Harku Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen projede, öğrencilerin davranış sorunlarını ortadan kaldırarak topluma faydalı bireyler olmak gayesiyle her iki ülkede birçok etkinlik yapıldığı ifade edilen açıklamada, “Öğrencilerin davranış sorunlarının tespitine yönelik anket çalışmaları ile başlayan projede; öğrencilere, öğretmenlere ve yöneticilere yönelik eğitim ve seminerler verildi. Velilere yönelik ziyaretler gerçekleştirilerek, öğrencilerin gösterdiği davranış bozukluklarının bütün paydaşları ile işbirliği yapıldı. Öğrenciler üniversiteye götürülerek, bir üst eğitim kademesine devam etmeleri için motive olmaları sağlandı. Okullarımızda görev yapan rehber öğretmenlere, akademisyenler tarafından çeşitli eğitimler verilerek, okullarda gerekli tedbirlerin alınması sağlandı. Bütün okullarda yürütülen Değerler Eğitimi sayesinde, ildeki bütün öğrencilerde manevi, kültürel ve insani değerlerin kazandırılmasına yönelik çeşitli faaliyetler yürütüldü. Böylece bütün bireylerde farkındalık oluşturularak, gerek okullarda ve gerekse toplumun her kademesinde bireylerin ahlaki yozlaşmadan uzak tutulması ve akademik başarılarının arttırılması sağlandı. Projemizin yerel ortakları olan Muş Alparslan Üniversitesi, Muş Anadolu Lisesi, Muş Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile Muş Güzel Sanatlar Lisesi ve Bilim Sanat Merkezi’ni de ziyaret eden misafirler gördükleri ilgi ve sıcak karşılamadan oldukça memnun kaldılar. İlimizi ve eğitim kurumlarımızı beklediklerinden daha iyi durumda gördüklerini ifade eden ekip üyeleri, ilimiz ve kültürümüzle ilgili birçok alanı görme fırsatı buldular. İlimizin tarihi ve turistik alanlarını da gezen misafirler, karşılıklı çeşitli hediye takdimleri ile ilimizden güzel hatıralarla ayrıldılar” ifadeleri kullanıldı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV