22 Ekim 2020 Perşembe

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Muş’ta ‘ab Ve Dfd Proje Bilgilendirme’ Toplantısı

Muş Valiliği tarafından Avrupa Birliği (AB) projeleri ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Doğrudan Faaliyet Destekleri (DFD) bilgilendirme toplantısı düzenlendi.Valilik Proje Koordinasyon Merkezi, AB Projeler ve Doğrudan Faaliyet Destekleri...

16 Nisan 2015 Perşembe 10:35
Muş’ta ‘ab Ve Dfd Proje Bilgilendirme’ Toplantısı
Muş Valiliği tarafından Avrupa Birliği (AB) projeleri ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Doğrudan Faaliyet Destekleri (DFD) bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Valilik Proje Koordinasyon Merkezi, AB Projeler ve Doğrudan Faaliyet Destekleri hakkında bilgilendirme toplantılarını sürdürüyor. Valilik Toplantı Salonu’nda Vali Yardımcısı Zeliha Uyan başkanlığında düzenlenen toplantıya; Proje Koordinasyon Merkezi İl Koordinatörü Bülent Solmaz, DAKA Uzmanı Fuat Görür, kamu kurumları, proje uzmanları ile sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı. Vali Yardımcısı Zeliha Uyan’ın açılış konuşmasıyla başlayan program, DAKA Uzmanı Fuat Görür’ün doğrudan faaliyet destekleri ve DAKA destekleri hakkında sunumuyla devam etti.

Proje Koordinasyon Merkezi İl Koordinatörü Bülent Solmaz ise, projelerin yerel düzeyde bilinirliğinin arttırılması, ayrıca proje teklif sürecinin etkin kullanılmasının sağlanması, AB mali kaynaklarının kamu kurumları, STK’lar, özel kuruluşlar ve bireyler tarafından daha etkin kullanılması gerektiğini vurguladı. Solmaz, “Valilik Proje Koordinasyon Merkezi olarak ilimizde iki haftada 60 kişiye proje hazırlama eğitimi verildi. Bunun dışında sivil toplum örgütlerinin proje hazırlama kapasitelerinin artması yönünde bilgilendirme programları düzenlendik. Bu bilgilendirme programları çerçevesinde, proje hazırlayacak kurum ve kuruluşlar; eğitim, istihdam, güvenlik, çevre, tarım gibi birçok konuda proje hazırlasınlar. Böylece hazırlayacakları projeler ile hem kendilerine hem de ilimize katkı sağlarlar. Bugün burada düzenlemiş olduğumuz programın ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

AB Projeleri ve Doğrudan Faaliyet Destekleri bilgilendirme toplantısı soru-cevap bölümüyle sona erdi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV