24 Ekim 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Vartolu Kadın Girişimci Mantı Yaparak Geçimini Sağlıyor

Muş’un Varto ilçesinde eşinden boşanan ve tek başına yaşayan işsiz kadın, mantı yaparak geçimini sağlıyor.Muş’un Varto ilçesi Hürriyet mahallesinde ikamet eden 2 çocuk annesi ve 7 yıldır eşinden ayrıldığını söyleyen Filiz Eroğlu...

11 Nisan 2015 Cumartesi 15:28
Vartolu Kadın Girişimci Mantı Yaparak Geçimini Sağlıyor
Muş’un Varto ilçesinde eşinden boşanan ve tek başına yaşayan işsiz kadın, mantı yaparak geçimini sağlıyor.

Muş’un Varto ilçesi Hürriyet mahallesinde ikamet eden 2 çocuk annesi ve 7 yıldır eşinden ayrıldığını söyleyen Filiz Eroğlu adlı kadın, ilçede iş bulamadığından dolayı işsiz olduğunu ve bazen ekmek alacak dahi para bulamadığını söyledi. Eroğlu, bu nedenle de komşusu olan kadınlarla sohbet ederken, komşusunun tavsiyesi üzerine sipariş üzerine evde mantı yapıp satmaya başladığını belirtti. Sipariş aldığı zaman bu işi yaptığını ve bazen de sipariş alamadığı için boş kaldığını ve maddi olarak hiçbir gelirinin olmadığını dile getiren Filiz Eroğlu, "Bundan 7 yıl önce eşimden beni aldattığı için boşandım. Eşimden iki çocuğum var. Bir çocuğum eşimin yanında diğeri ise annemin yanındadır. Mersin ilinden Varto ilçesine iki yıldır gelmiş bulunmaktayım. Kendim işsizim ve lise mezunuyum. Ben tek başıma iki yıldır Varto ilçesinde yaşamaktayım. Varto ilçesinde bazen ev temizliklerine gittim. Burada artık ev temizliği de yok. Ben bir gün üst komşumla işsizlikten yakınırken bana mantı yapıp satmamı önerdi. Bende bu işin üstesinden gelip gelmeyeceğim düşüncesiyle işe koyuldum. Kendisinin yakın çevresinden siparişler almaya başladım. Bir kaç sefer mantı yapıp dağıttım. Şimdilik verilen siparişler üzerine kendi evimde mantı yapıp sipariş verenlere ulaştırmaya çalışıyorum. İşimi geliştirmek istiyorum. Ama maddi olarak her hangi bir gelirim yoktur. Sadece bu siparişler üzerine gelir elde etmeye çalışıyorum. Oda bazen var, bazen yoktur. Yaklaşık 600 TL kira ödüyorum. Bu ay ki kiramı da maddi sıkıntıdan dolayı ödeyemedim. Bir yetkilinin bana destek çıkıp bir proje ile bu işimi büyütmek istiyorum. Bana bir imkanın sağlanmasını istiyorum. Yetkilerden gerekli yardımın yapılmasını ve ayaklarımın üstünde durmak istiyorum" dedi.

Günde yaklaşık olarak 4-5 kilo mantı yaptığını söyleyen Filiz Eroğlu, kilosunu 20 TL’den kapıya teslim ettiğini söyledi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV