29 Ekim 2020 Perşembe

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Evrensel Hafızlar Derneği Kutlu Doğum Haftasını Kutladı

Evrensel Hafızlar Derneği Kutlu Doğum Haftası Kutlama Programı düzenledi.Programda Sivas Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Arslan konferans verdi. Niğde Nar Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa Evrensel Hafızlar...

18 Nisan 2015 Cumartesi 09:25
Evrensel Hafızlar Derneği Kutlu Doğum Haftasını Kutladı
Evrensel Hafızlar Derneği Kutlu Doğum Haftası Kutlama Programı düzenledi.

Programda Sivas Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Arslan konferans verdi. Niğde Nar Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa Evrensel Hafızlar Derneği Başkanı Yusuf Çetinkaya, Niğde Müftülüğü Din Hizmetleri Şube Müdürü Cahit Nazlı, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Arslan ve vatandaşlar katıldı. Programda konuşma yapan Dernek Başkanı Yusuf Çetinkaya “ Derneğimizin sahası Kuran merkezidir. Kuran temelidir. Derneğimizin ilgi alanı kadim medeniyetimizin bize miras bırakmış olduğu hafızlık müessesinin devamı, devamı hususunda yaşanılan veya yaşanılması muhtemel olan sorunları yenmek, alakadar olmaktır. Yeni yetişen nesil, yeni yetişen hafızlarımız bay ve bayan olsun” dedi.

Sivas Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Arslan ise yaptığı konuşmasında şunları söyledi:“İlahi Allahın kelamının üzerine nasıl söylenir. Elbette ki bir anda böyle ama yüce Mevla bu kelamı üzerinde bir şeyler söyleyelim diye gönderdi. Belki her bir şeyin dokunulmazlığı var ama elhamdülillah Kuranımızın dokunulmazlığı yok. Merhum Mehmet Akif Ersoy’un da dediği gibi Ya çar bakarız Nazmı Celil’in yaprağına ya da öfler geçeriz ya da bir ölünün toprağına, İnmemiştir, hele kuran bunu hakkıyla bilin, neyime sağlıkta okumak nede fal bakmak için. Böyle bir kitapla bizleri müşerreflendiren yüce Mevla’mıza sonsuz hamdu senalar olsun” diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV