31 Ekim 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Niğde Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Aliyye Yılmaz

Niğde Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Aliyye Yılmaz, Niğde Hayvan pazarını ziyaret ederek üreticilerle görüştü.Başkan Yılmaz önceki gün gece 04.00’da kurulan Niğde Hayvan pazarına giderek üreticilerle görüştü.Başkan Yılmaz,...

17 Nisan 2015 Cuma 15:22
Niğde Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Aliyye Yılmaz
Niğde Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Aliyye Yılmaz, Niğde Hayvan pazarını ziyaret ederek üreticilerle görüştü.

Başkan Yılmaz önceki gün gece 04.00’da kurulan Niğde Hayvan pazarına giderek üreticilerle görüştü.

Başkan Yılmaz, Ülkeye ithal et gireceği söylentilerinin asılsız olduğunu, Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ortaklaşa 300 Bin ithal erkek besi danası geleceğini ve 4 ile 8 ay arasında yetişmesiyle 1 buçuk milyonluk et açığının kapanmış olacağını söyledi.

Başkan Aliyye Yılmaz açıklamasında şunları söyledi; “Niğde hayvan pazarına giderek üreticilerimizin sıkıntılarını yerinde dinledik ve birlik olarak onların sıkıntılarına çözüm yolları aramaya başladık. Üreticilerimiz piyasanın yüksek olması ve dalgalanmaların sıklaşması hususunda dert yanmaktadırlar. Bu dalgalanmanın en aza indirilerek sabit bir piyasa oluşturulması konusunda istekte bulundular. Bu konu hakkında gerekli çalışmaları başlattık ve elimizden gelen gayreti göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Piyasada ve üreticilerimiz arasında ülkeye ithal et girdiği yada gireceği şeklinde bazı söylentiler duyulmaktadır. Bu konuda Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanımız ithalatta ilgili söylediği ve anlatmak istediği şudur; “Ülkemizin yıllık 1 buçuk milyon tonluk kırmızı et tüketimi vardır. Bu 1 buçuk milyon tonluk et açığını kapatmak için çalışmalarımız başlamıştır” şeklinde açıklamada bulunmuştur. Bu çalışmalardan kast ettiği Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez birliği aracılığıyla getirilmesi planlanan 300 Bin adet ithal erkek besi danası ve serbest piyasada diğer besicilerin de getireceği ithal erkek danaların 4 ile 8 ay arasında yetişmesiyle birlikte ortaya çıkacak 1 buçuk milyon tonluk et ile piyasaların dengelenmesi düşünüldüğü izah etmektedir. Şu günlerde piyasaya ithal kırmızı etin girdiği yada gireceği söz konusu değildir. Üreticilerimiz içlerini ferah tutsunlar” diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV