20 Eylül 2020 Pazar

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Niğde’de Sendikalar Meydana İndi

Bor İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Özüdoğru ile Matematik öğretmeni Adem Korkmaz’ın kavgası ve Niğde Devlet hastanesinde kadın teknisyen Senem Çavuşoğlu ile bilgi işlem görevlisi A.S. arasında meydana gelen kavga sonrası sendikalar...

14 Nisan 2015 Salı 09:18
Niğde’de Sendikalar Meydana İndi
Bor İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Özüdoğru ile Matematik öğretmeni Adem Korkmaz’ın kavgası ve Niğde Devlet hastanesinde kadın teknisyen Senem Çavuşoğlu ile bilgi işlem görevlisi A.S. arasında meydana gelen kavga sonrası sendikalar protesto için meydana indi.

Niğde Hükumet Meydanı’nda yapılan basın açıklamasına bir çok sendika ve siyasi parti destek verdi. Basın açıklamasına Türk Eğitim-Sen, Türk Sağlık Sen, Eğitim İş, Aktif Eğitimciler Sendikası, Eğitim Sen ve SES gibi sendikalar ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi , Milliyetçi Hareket Partisi, Vatan Partisi destek verdi. Açıklamaya CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak ve bir çok siyasi parti milletvekili adayları da katıldı.

Sendikalar adına basın açıklamasını Türk Eğitim-Sen Niğde İl Başkanı İhsan Uğraş yaptı. Uğraş, açıklamasında şunları söyledi: "Bugün burada, Türk Eğitim-Sen, Eğitim İş, Eğitim Sen ve Aktif Sen olarak meslek onurumuza sahip çıkmak için omuz omuza, yürek yüreğe bulunuyoruz. Kamu çalışanlarına desteklerini esirgemeyen ve yaptığımız bu eğleme bizzat katılarak yanımızda duran siyasi partilerin kıymetli yönetici ve adaylarına teşekkürü borç biliyorum. 2014 yılı ağustos ayında çıkarılan ve kamuoyunda MEB yasası olarak bilinen kanunla, 4 yılını doldurmuş ne kadar idareci varsa bir çırpıda görevden alınmış, yerine ’benim adamım, benim sendikam’ zihniyeti ile atamalar yapılmıştır. Bu atamalar yapılırken liyakat, ehliyet, başarı kriterleri yerine yandaşlık tek kriter olarak benimsenmiştir. Bunun sonucunda da adeta kurumların hafızası silinmiştir. Bir milletin geleceğini eğitim inşa eder. Huzurun olmadığı yerden başarı beklenemez. Ama görünen o ki, bakanı, valisi, milli eğitim müdürü adeta öğretmenlerin huzurunu kaçırmak için ne gerekiyorsa yapıyorlar. Yalova Valisi’nin hem de öğrencilerin önünde hakaret ettiği ve bu hakaretin ağırlığını kaldıramayarak kalp krizi geçiren, yaşama veda eden öğretmen arkadaşımız Halil Serkan Öz olayından sonra Bor ilçesinde yaşanan bu hadise, durumun ciddiyetini bir kez daha gözler önüne sermiştir’ dedi.

Uğraş, ‘Türkiye’de eğitime ve öğretmene verilen değerin seviyesini açık ve net bir şekilde gösterilmiştir. Öğretmenler horlanmakta, kısacası eğitimde başarı yerine siyasallaşma hesapları yapılmaktadır. Makamlar kimsenin şahsi mülkü değildir. Koltuklar gelip geçicidir. Eğitim çalışanlarına karşı saldırı ve şiddeti esefle kınıyoruz’ diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV