29 Ekim 2020 Perşembe

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Doka Turizm Projeleri Bekliyor

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, Ardeşen ve Çamlıhemşin Belediyesi’ni ziyaret ederek bölgede gerçekleştirilecek turizm projelerini değerlendirdi.Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin ile makamında...

18 Nisan 2015 Cumartesi 11:25
Doka Turizm Projeleri Bekliyor
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, Ardeşen ve Çamlıhemşin Belediyesi’ni ziyaret ederek bölgede gerçekleştirilecek turizm projelerini değerlendirdi.

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin ile makamında görüşen Genel Sekreter Kaldırım, bölgenin turizm potansiyelinin ön plana çıkarılması için hazırlanacak projelere her zaman destek olduklarını ifade ederek, “Doğu Karadeniz bölgemiz ülkemizin eşsiz doğa güzelliklerini arasında barındıran bir bölgemiz. Bu bölgemizin potansiyelini ortaya çıkararak, turizm konusunda amaçladığımız hedeflerimize ulaşmak istiyoruz. Ardeşen Belediye Başkanımız Hakan Gültekin ile de turizm projeleri konusunda fikir teatisinde bulunduk” dedi.

Belediye Başkanı Gültekin de Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın bölge için son derece önemli olduğunu kaydederek, “Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın bölge için ne kadar önemli olduğunu yaptığı çalışmalar ile görüyoruz. Özellikle bölge turizminin geliştirilmesi adına yaptıkları çalışmalar meyvelerini verdiğini görüyoruz. Bizde Ardeşen’imize yapmayı planladığımız turizm projelerini Genel Sekreterimiz ile görüşme fırsatı bulduk” şeklinde konuştu.

Daha sonra Çamlıhemşin Kaymakamlığı ve Çamlıhemşin Belediyesi’ni ziyaret eden Genel Sekreter Kaldırım, Çamlıhemşin Kaymakamı Aziz Gölbaşı ve Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu ile görüştü. Genel Sekreter Kaldırım, Kaymakam Gölbaşı ve Belediye Başkanı Haşimoğlu, belediye tarafından yapılması planlanan Turizm Tanıtım Merkezinde incelemelerde bulundu.

Bölgeye gelecek turistlerin uğrayacağı merkezde bölgeye has ürünlerin tanıtımını yapacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Haşimoğlu, “Turizm Tanıtım Merkezimizin bölgemiz için çok önemli bir proje olduğunu düşünüyoruz. Bölge insanımızın yaptığı ürünleri burada tanıtma fırsatı bulacağız. DOKA Genel Sekreterimiz Çetin Oktay Kaldırım’a da projelerimizi burada gösteriyoruz. DOKA bölgemizin turizm potansiyelinin arttırılması konusunda önemli çalışmalar yapıyorlar. Bizde projelerimiz konusunda kendileri ile çok faydalı bir görüşme gerçekleştirdik” ifadelerine yer verdi.

Turizmin geliştirilmesi amacıyla Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın mali destek programı teklif çağrısına çıktıklarını belirten Genel Sekreter Kaldırım, “Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, 2015 yılı için ‘Yenilikçi Yöntemlerle Turizmin Geliştirilmesi’ ile ‘Tarihi, Külterel ve Doğal Değerlerin Korunması ve Geliştirilmesi’ Mali Destek Programları kapsamında proje teklif çağrısına çıktık. Toplam 33 milyon liralık mali destek vereceğiz. Turizm alanında bölgenin ufkunu açacak önemli projeler bekliyoruz” biçiminde konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV