30 Ekim 2020 Cuma

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Ekşioğlu Vakfı 50 Hastanın Yüzünü Güldürdü

Ekşioğlu Vakfı Rize’de evde sağlık hizmetlerinden faydalanan ve yatağa bağımlı şekilde yaşamlarını sürdürmek zorunda olan hastalar için İl Sağlık Müdürlüğü’ne 50 adet çok fonksiyonlu modern hasta karyolası bağışladı.Rize...

17 Nisan 2015 Cuma 16:20
Ekşioğlu Vakfı 50 Hastanın Yüzünü Güldürdü
Ekşioğlu Vakfı Rize’de evde sağlık hizmetlerinden faydalanan ve yatağa bağımlı şekilde yaşamlarını sürdürmek zorunda olan hastalar için İl Sağlık Müdürlüğü’ne 50 adet çok fonksiyonlu modern hasta karyolası bağışladı.

Rize Valiliği önünde düzenlenen dağıtım törenine İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, Ekşioğlu Vakfı Rize Temsilcisi Adil Ekşi, Ekşioğlu Vakfı Başkan ve Yönetim Kurulu adına Vakıf Basın Danışmanı Necati Selvitop ile hasta karyolası alan hasta yakınları katıldı.

Burada konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, Rize’de yüzlerce yatalak hasta olduğunu belirterek “Bu hasta karyolaları yatalak hastalarımız için büyük kolaylık sağlıyor. Bu karyolalara büyük ihtiyaç duyuyorduk. Bugüne kadar ilimizde 290 hastamıza hasta karyolası bağışlayabildik. Bu karyolaları alarak hastalara verme imkanımız yok. Hastanelerde kullanılmayan eski yatakların bakımını yaparak hastalara vermek zorunda kalıyorduk. Bu yeterli olmuyordu. Şuanda 40-45 dolayında hastamız karyola bekliyor” dedi.

Hayırseverlerin kapısını çaldıklarını ifade eden Tepe, “Ekşioğlu Vakfı ve Başkanı Ali Ekşi‘ye ulaştık durumu anlattık. Kendini bize hemen dönüş yaptı ve çok fonksiyonlu 50 hasta karyolasını alarak müdürlüğümüze bağışladı. Bizde uzun zamandır beklettiğimiz hasta yakınlarına bu karyolaları vererek hastalarını biraz daha rahat ettirmeye çalışacağız. Bu bağışı yapan Ekşioğlu Vakfı ve Başkanı Ali Ekşi beye yürekten teşekkür ediyorum. Ekşioğlu Vakfı’nın yaptığı bu çok güzel ve örnek davranışın diğer maddi durumu iyi hayırseverlere de örnek göstermesini diliyoruz. Diğer hayırseverlerden de hasta karyolası bağışı bekliyoruz” diye konuştu.

Ekşioğlu Vakfı Basın Danışmanı Necati Selvitop ise “Vakıf başkanımız bu işin reklam olmamasını istedi ve bu nedenle bu dağıtım programına katılmadı. Ancak Sağlık Müdürümüz bunun bir örnek olması açısından diğer işadamlarımıza teşvik olması açısından böyle bir program düzenledi. Tüm hastalara "geçmiş olsun" dileklerimizi iletiyoruz. Ekşioğlu Vakfı Başkanı Ali Ekşi’nin size selamları var. Vakıf olarak her zaman sizin yanınızda olduğunu iletmemi istedi. Kendisi Rize ikizdereli. Doğduğu topraklara ahde vefa borcunu ödemek için elini her zaman taşına altına koyuyor” şeklinde konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV