26 Ekim 2020 Pazartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Mhp’ye Geçen Bbp İl Başkanı’ndan Cevap

MHP’ye geçtikten sonra BBP Genel Merkezi tarafından sert eleştirilerin hedefi olan BBP Rize İl Başkanı Nusret Kaya, eleştirilere cevap verdi.Rize’de 18 yıl boyunca BBP’de çeşitli görevlerde bulunan ve 3 dönem İl Başkanlığı görevini...

13 Aralık 2014 Cumartesi 15:18
Mhp’ye Geçen Bbp İl Başkanı’ndan Cevap
MHP’ye geçtikten sonra BBP Genel Merkezi tarafından sert eleştirilerin hedefi olan BBP Rize İl Başkanı Nusret Kaya, eleştirilere cevap verdi.

Rize’de 18 yıl boyunca BBP’de çeşitli görevlerde bulunan ve 3 dönem İl Başkanlığı görevini yürüten Nusret Kaya, geçtiğimiz hafta MHP’ye katıldı. Kaya, MHP’ye geçmesi nedeniyle BBP Genel Merkezi’nin sert eleştirilerine hedef oldu.

Bugün MHP İyidere İlçe Başkanlığı kongresinde konuşan Nusret Kaya, BBP Genel Merkezi’nin eleştirilerine cevap verdi. Kaya, resmi kayıtlarda halen BBP İl Başkanı olarak görüldüğünü hatırlatarak, kendisini eleştiren BBP Genel Merkezi’nden teşkilatlarına sahip çıkmalarını istedi. Kaya yaptığı açıklamada, “Sevgili dava arkadaşlarım, yuvama döndüğüm günden beri yoğun bir şekilde basın ve sosyal medya üzerinden şahsım ve dava arkadaşlarım hakkında ileri geri ithamlarda bulunuluyor. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun katılımı ile gerçekleşen kongrede BBP İl Başkanı seçilmiştim. BBP’deki siyasi yaşantım 18 yıl sürdü. 18 yıllık siyasi hayatım boyunca başımı öne eğecek hiçbir hareketim olmadı. Başımız dik yürüdük. Davamıza asla ihanet etmedik. 2009 seçimlerinde BBP içinde 4 bin gibi rekor bir oy elde ettik. 1,5 yıl önce ise görevimden ayrıldım. Bu süre içerisinde hiç bir yerde konuşmadım. Bize karşı yapılan tüm vefasızlıklara rağmen sustuk. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun hatırasına asla saygısızlık yapmadık. MHP’ye geçtikten sonra BBP Genel Merkezi ve yereldeki partilileri tarafından hakkımda yapılan açıklamaları hayretle takip ettim. İhraç edildiğim, iktidar partisi ile görüştüğüm, MHP’ye ise siyasi rant elde etmek için katıldığım söylendi. Onlar önce teşkilatlarına sahip çıksınlar. Hangi teşkilatlarında kimlerin olduğundan bile habersizler. Rize’de resmi kayıtlara göre halen BBP İl Başkanı olarak görülüyorum. Bir il ve ilçe teşkilatları var mı? Atanan arkadaşlardan kaçının görevde olduğunu, kaçının ise istifa ettiğini açıklamalarını istiyorum. Bunların cevabı ortaya çıktığında kimin siyasi sahtekarlık yaptığı, kimlerin ise siyasi rant peşinde olduğu ortaya çıkacaktır” dedi.

Öte yandan, İyidere İlçe Başkanlığı kongresinde, Muhammet Uzun başkanlığındaki liste oy birliği ile seçimleri kazandı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV