31 Ekim 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Diktikleri Fidanlara Kendi İsimlerini Verdiler

“Yeşil Serdivan, Sağlıklı Gelecek” sloganıyla Serdivan’da ağaçlandırma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.Serdivan Belediyesi, İstiklal Mahallesi 326. Sokak’ta bulunan bin 200 metrekare alanı, Özel Öğretmenim Etüt Merkezi öğrenci,...

18 Nisan 2015 Cumartesi 17:39
Diktikleri Fidanlara Kendi İsimlerini Verdiler
“Yeşil Serdivan, Sağlıklı Gelecek” sloganıyla Serdivan’da ağaçlandırma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Serdivan Belediyesi, İstiklal Mahallesi 326. Sokak’ta bulunan bin 200 metrekare alanı, Özel Öğretmenim Etüt Merkezi öğrenci, öğretmen ve yöneticileri ile birlikte ağaçlandırdı.

Öğrenciler; çınar, süs eriği, süs elması, kestane, dişbudak, huş, lükstrüm, çam ve elma ağacından oluşan toplam 110 fidanı Başkan Yusuf Alemdar’la birlikte dikti.

Başkan Alemdar, diktikleri fidanlara kendi isimlerinin yazılı olduğu etiketleri asan öğrencilerden, zaman zaman buraya gelerek ağaçlarını kontrol etmeleri konusunda söz aldı. Yapılan çalışmanın önemli olduğu kadar keyif verici olduğunun da altını çizen Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar “Yeşil Serdivan, Sağlıklı Gelecek" sloganıyla ilçe genelinde uygun olan boş alanları ağaçlandırdıklarını ve mümkün mertebe bu çalışmalara çocukları da dahil etmeye çalıştıklarını söyledi.

Alemdar; “Diktiğimiz her fidan aslında gelece bıraktığımız en önemli mirastır. Bugün de 110 fidanı öğrencilerimizle birlikte diktik. Her fidana onu diken öğrencimizin adını verdik. Onlardan da sık sık buraya gelerek diktikleri fidanları kontrol etme ve gelişimlerini takip etme sözü aldık” dedi.

Başkan Yusuf Alemdar, ilçe genelinde ağaçlandırma çalışmalarının devam edeceğini ifade ederek; “Yeşil Serdivan ve Sağlıklı Gelecek sloganımızı vatandaşlarımızla ve en önemlisi çocuklarımızla birlikte hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV