26 Ekim 2020 Pazartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Saski İçme Suyuna Ek Kaynak Oluşturuyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından kısa bir süre önce açıklanan 40 Milyon TL’lik içmesuyu projeleri arasında yer alan yeni bir çalışma daha hayata geçiriliyor. Yaklaşık 1 Milyon TL’lik yatırımla, Geyve,...

18 Nisan 2015 Cumartesi 17:39
Saski İçme Suyuna Ek Kaynak Oluşturuyor
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından kısa bir süre önce açıklanan 40 Milyon TL’lik içmesuyu projeleri arasında yer alan yeni bir çalışma daha hayata geçiriliyor. Yaklaşık 1 Milyon TL’lik yatırımla, Geyve, Karasu, Kocaali, Pamukova, Taraklı, Hendek ve Serdivan ilçelerine 14 derin su kuyusu açılıyor. İlk etapta Geyve’ye bağlı Alifuatpaşa Mahallesi’nde başlatılan çalışmalarda şehrin güneyine 7 derin su kuyusu kazandırılacak.

SASKİ, Geyve ve Pamukova’da gerçekleştirilecek çalışmaların ardından Karasu, Hendek, Kocaali, Taraklı ve Serdivan ilçelerinde de sondaj çalışmalarını sürdürecek. Proje kapsamında açılacak 14 derin sondaj kuyusuyla 7 ilçeye orta vadede yeni içmesuyu kaynağı kazandırılmış olacak. Büyükşehir Yasası ile tüm il sınırlarına hizmet ulaştıran SASKİ, geçtiğimiz yıl Karasu ve Kocaali’de oluşturduğu alternatif kaynaklarla bölgede yaz aylarında yaşanan su yetmezliği sorununa çözüm getirmişti.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV