23 Ekim 2020 Cuma

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Başkan Tok Minik Sporcularla Buluştu

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım Belediyesi ve İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından imzalanan "Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında start alan sportif faaliyetlere katılan minikleri ziyaret etti.İlkadım Belediyesi...

18 Nisan 2015 Cumartesi 14:22
Başkan Tok Minik Sporcularla Buluştu
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım Belediyesi ve İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından imzalanan "Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında start alan sportif faaliyetlere katılan minikleri ziyaret etti.

İlkadım Belediyesi ve İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından imzalanan "Okullar Hayat Olsun" projesi meyvelerini vermeye başladı. Proje İlkadım Belediyesi Mete Adanır Kapalı Spor Salonu’nda, Alparslan İlkokulu öğrencilerinin basketbol eğitimleri ile başladı. Okullarda gerçekleşen seçmelerle öğrenciler eğitim saatlerinin dışında İlkadım Belediyesi tarafından tahsis edilen özel servislerle spor salonuna getiriliyor. Spor eğitimlerini tamamlayan öğrenciler aynı şekilde özel servisler ile evlerine teslim ediliyor. Proje kapsamında İlçe genelinde Gazipaşa İlkokulu badminton, Kışla Yaşar Doğu İlkokulu judo ve badminton, Mehmetçik Ortaokulu halter ve Alparslan İlkokulu basketbol branşlarında spor eğitimlerine başladı. Alparslan İlkokulu basketbol eğitimini ziyaret eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok miniklerle renkli dakikalar geçirdi. Küçük sporcularla tek tek tanışan Başkan Tok, miniklere sporun önemini ve faydalarını anlattı.

"GURURLANIYORUZ"

Velilerle buluşan ve yerel yönetimlerin önemli görevlerinden birisinin de çocukların spor yapabilecekleri imkan ve mekanları sağlamak olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "İlkadım Belediyemiz ve İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa hayata geçirdiğimiz ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında miniklerimizi ziyaret etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlçe genelimizde bulunan ilk ve ortaokullar yapılan branş seçmeleri ile spora yatkın olan miniklerimizi eğitim saatlerinin dışında kalacak şekilde seçerek belediyemize bağlı olan Mete Adanır Kapalı Spor Salonu’nda özel servis araçlarımız ile getirerek spor yapmalarını sağlıyoruz. Miniklerimizin böylesi güzel görüntülerini görmek bizleri gururlandırıyor. Miniklerin bugün yaptıkları spor kumbaraya atılan para gibi geleceğin yatırım oluyor. Ayrıca çocuklarımızı spor alanına yönlendirerek sokakta bulunan kötülüklerden uzaklaştırarak daha parlak bir geleceğe hazırlamış oluyoruz. Bizlerin görevi çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutacak alanlara yönlendirmek. İşte bunlardan en önemlisi ise spordur. Miniklerimizin spor yapabilmeleri için de gerekli imkan ve mekanları bizlerin oluşturması gerekiyor. Bizlerde İlkadım Belediyesi olarak bu görevi yerine getirmek için gece-gündüz çalışıyoruz. Geçen dönem belediye başkanlığımız süresince hayata geçirdiğimiz içinde bulunduğumuz Mete Adanır Spor Merkezimiz şuan adeta sporun kalbi haline geldi” diye konuştu.

Başkan Tok daha sonra minik sporculara hediye verdi. Hediyelerini alan miniklerin mutluluğu adeta gözlerinden okundu. Program sonunda minik sporcularla hatıra fotoğrafı çektiren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, çocuklara spora devamlılık göstermeleri konusunda uyardı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV