20 Eylül 2020 Pazar

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Lösemili Çocuklar İçin Eğlence Düzenlendi

Atakum Belediyesi, LÖSAM ve Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmet Merkezi tarafından gerçekleştirilen etkinlik kapsamında biraraya gelen lösemili çocuklar ve aileleri unutulmaz bir gün yaşadı.Atakum Belediyesi, Özgecan Kadın Koordinasyon...

19 Nisan 2015 Pazar 16:40
Lösemili Çocuklar İçin Eğlence Düzenlendi
Atakum Belediyesi, LÖSAM ve Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmet Merkezi tarafından gerçekleştirilen etkinlik kapsamında biraraya gelen lösemili çocuklar ve aileleri unutulmaz bir gün yaşadı.

Atakum Belediyesi, Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmet Merkezi ile Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM) tarafından gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Samsun’da lösemi tedavisi gören çocuklar ve aileleri unutulmaz bir gün yaşadı. Atakum Belediyesi Yalı Kafe’de gerçekleştirilen etkinliğe Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın yanı sıra LÖSAM yöneticileri, LÖDAR yöneticileri ile lösemi tedavisi gören çocuklar ile aileleri katıldı.

‘TEDAVİLERİNDE MOTİVASYON ŞART’

Etkinlik öncesi yaptığı konuşmada lösemili çocukların her şeyden daha çok morale ihtiyacının olduğunu hatırlatan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, bu düşünceden hareketle gerçekleştirilen etkinliğe gösterilen ilgi karşısında duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Atakum Belediyesi olarak hayatın her alanında olduğu gibi lösemili çocuklar için de duyarlılık gösterdiklerini ifade eden Başkan Taşçı, “Samsun’un özellikle lösemi hastalığının tedavisi noktasında Türkiye’nin önemli sağlık kentlerinden birisi olduğu malum. Sadece şehrimizden değil, ülkemizin 81 ilinden Samsun’a gelerek sağlıklarına kavuşmak isteyen yavrularımızın yüzünü güldürmek hepimizin görevi. Bu anlamda önümüzdeki günlerde kutlayacağımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını da öne çekmiş olduk” dedi.

Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Yöneticisi Fatma Taşçı ise yaptığı konuşma özellikle çocuklara karşı büyük bir duyarlılık içerisinde olduklarını kaydederek, “Çocukların gülümsemesi, mutlu olması için sürekli faaliyet halindeyiz. Bu anlamda tedavilerinde motivasyonunun büyük bir yer tuttuğu lösemili çocuklarımız için eğlenceli bir etkinlik düzenledik” diye konuştu.

‘MÜCADELEMİZ SÜRECEK’

Samsun’un Türkiye’nin farklı illerindeki lösemili çocuklar için umut ışığı olduğunu ifade eden LÖSAM Yöneticisi Kenan Öztürk, “LÖSAM çatısı altında mücadelemize başladığımız günden bu yana çocuklarımızın Samsun’da sağlığına kavuşarak memleketlerine dönüşlerini mutluluk içerisinde görüyoruz. Samsun bu anlamda tüm ülkemizdeki lösemili çocuklar için umut ışığı konumunda. OMÜ Tıp Fakültesi bu anlamda büyük bir marka haline geldi. Ben kendi çocuğumu kaybettim ama başka aileler kaybetmesin diye mücadelemi sürdürüyorum. Tedavisi sonuçlanan ve iyileşen çocukların bugün evlenip çoluk çocuğa karışmalarıyla mutlu oluyorum" şeklinde konuştu.

TAŞÇI’DAN ÇOCUKLARA HEDİYE

Samsunlu sanatçı Ümit Kurşun’un sahne aldığı etkinlikte Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve eşi Fatma Taşçı çocuklarla birlikte pasta keserek çeşitli hediyeler dağıttı. Kız çocuklarına oyuncak bebekler, erkek çocuklarına ise oyuncak arabalar dağıtan Başkan Taşçı, bütün çocuklara santranç ve badminton seti hediye etti.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV