30 Ekim 2020 Cuma

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Devlet Hastanelerinde ‘hasta Hostesleri’ Dönemi

Türkiye genelinde sağlık hizmetlerinin etkin, verimli, kaliteli sunulabilmesi ve hasta memnuniyetinin artırılabilmesi amacıyla devlet hastanelerinde başlatılan hasta hostesleri uygulaması, Şanlıurfa’da hayata geçirildi.Kamu Hastaneleri Birliği’nden...

17 Nisan 2015 Cuma 11:24
Devlet Hastanelerinde ‘hasta Hostesleri’ Dönemi
Türkiye genelinde sağlık hizmetlerinin etkin, verimli, kaliteli sunulabilmesi ve hasta memnuniyetinin artırılabilmesi amacıyla devlet hastanelerinde başlatılan hasta hostesleri uygulaması, Şanlıurfa’da hayata geçirildi.

Kamu Hastaneleri Birliği’nden yapılan yazılı açıklamada, hayata geçirilen uygulamanın öneminden bahsedildi. Sağlık hizmetlerinin etkin, verimli, kaliteli sunulabilmesi ve hasta memnuniyetinin artırılabilmesi için hasta beklentilerinin tespitinin önem taşıdığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak hasta istek ve beklentilerine istenilen yerde, istenilen zamanda ve istenilen kalitede cevap verebilen sağlık tesisleri oluşturmak zorundayız. Çünkü hastaların yaşadığı evden ve ortamdan çok farklı bir yer olan hastanelerde zorunlu olarak kalması, birçok sıkıntı ve sorun yaşamasına zaman zaman da olsa neden olabilmektedir. Bu bağlamda düşünüldüğünde yatarak tedavi için gerekli olan yatak ve oda düzenlerinin sağlanması, yiyecek ve içecek hizmetlerinin planlaması, temizlik ve genel bakım hizmetlerinin eksiksiz olarak verilmesi, sağlık hizmetlerinin bütününün etkinliği açısından son derece önemlidir. Bu nedenle beklenen hizmeti sunabilmek için hasta beklentilerini tespit etmek gereklidir. Bu tespitleri yapmak için işi sadece yatan hastaları ziyaret etmek olan bu görevliler; Hastanelerimizde düzenli olarak hasta ve yakınlarına memnuniyet anketleri düzenlemekte, günlük rutin yatan hasta ziyaretleri gerçekleştirilmekte ve hastaneyi terk ettikten sonra telefon ile görüş, öneri ve şikayetler alınmaktadır. Böylece hastalarımız sadece teşhis ve tedavide değil, santralden, danışmaya, oda hizmetlerinden, yemek sunumuna kadar eksiklerimizi görmemize ve kalitemizi yükseltmeye yardımcı oluyorlar. Taburcu olan hastalar daha sonra evlerinde ziyaret edilerek beklenti ve sorunlar hakkında hastalardan bilgi alıyorlar.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV