31 Ekim 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

İmam Hatip Lisesi’nden Velilere Örnek Çalışma

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün “Evin Okula Yakınlaşması Ve Değişen Anne Baba Rolleri Projesi” kapsamında Şanlıurfa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde velilere yönelik seminer verildi.Proje kapsamında...

16 Nisan 2015 Perşembe 18:07
İmam Hatip Lisesi’nden Velilere Örnek Çalışma
Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün “Evin Okula Yakınlaşması Ve Değişen Anne Baba Rolleri Projesi” kapsamında Şanlıurfa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde velilere yönelik seminer verildi.

Proje kapsamında öğrenci velilerine, çocuklarının ergenlik ve gelişim dönemi özellikleri ile bireysel farklılıklarını anlamaya yönelik kazanımlar sağlamalarına yardımcı olmak için anne ve babalara çocuğun bedenî büyüme, ruhsal gelişim süreci içerisinde değişim ve gelişimine yönelik özelliklerini tanıtarak etkili anne baba rollerinin belirlenmesi hakkında bilgiler verildi. Sağlıklı aile, sağlıklı toplum için anne babaların birbirleriyle ve çocuklarıyla sağlıklı iletişim kurmaları, öğrencilerin karşılaşabileceği sorunlar ve bu sorunlara çözüm üretme noktasında paylaşımda bulunmak, anne babaların çocuklarına istenilen davranış ve alışkanlıkları kazandırabilmek, velilerin eleştirel bakış açısına sahip olmalarına katkı sağlamak, estetik ve sanatsal duygularını geliştirmeye yardımcı olmak gibi amaçlar yer alıyor.

Proje ilgili açıklamalarda bulunan Şanlıurfa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Kahyaoğlu şu afadeleri kullandı:

“Geleceğimizin teminatı olan gençlerin; sosyal, bilişsel, duygusal ve ahlaki yönden sağlıklı olarak gelişebilmeleri okul-aile-çocuk arasındaki iletişimin kuvvetli olmasına bağlı olduğunu vurgulayarak, Şanlıurfa Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi olarak, velilerimizin eğitim ve öğretimin ayrılmaz bir parçası olduklarına inandıklarını ve bu anlayışla “Evin Okula Yakınlaştırılması ve Değişen Anne-Baba Rolleri Projesi” çerçevesinde 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda okulumuzda velilerimize yönelik olarak seminerler verdik.”

Programa Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Usta, Uzm. Psik. Dan. Yunus Yeğin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ercan ve Şube Müdürümü Fevzi Çelik katıldı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV