29 Ekim 2020 Perşembe

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

İhtiyaç Sahiplerine Tekerlekli Sandalye Dağıtıldı

Siirt’te, Kutlu Doğum Haftası anma etkinlikleri kapsamında, Kur’an-ı Kerim ziyafeti, ’Hz. Peygamber ve birlikte yaşama ahlakı’ konulu konferans ile Gurup Dergah konseri ve semah gösterileri düzenlenirken, ihtiyaç sahiplerine de tekerlekli...

19 Nisan 2015 Pazar 10:48
İhtiyaç Sahiplerine Tekerlekli Sandalye Dağıtıldı
Siirt’te, Kutlu Doğum Haftası anma etkinlikleri kapsamında, Kur’an-ı Kerim ziyafeti, ’Hz. Peygamber ve birlikte yaşama ahlakı’ konulu konferans ile Gurup Dergah konseri ve semah gösterileri düzenlenirken, ihtiyaç sahiplerine de tekerlekli sandalye dağıtıldı.

Siirt 14 Eylül Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen etkinlik, Kuran-ı Kerim okuma dünya birincisi Ankara Hacı Bayram Camii İmam Hatibi Ahmet Karalı’nın okuduğu Kur’an tilaveti ile başladı. Lise öğrencisi Özlem Kara tarafından okunan “Hz. Peygamber”in hayatını konu alan şiir salonu dolduranları duygulandırdı. Düzenlenen "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konulu konferansında konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı, Ortadoğu coğrafyasındaki Müslümanlar arasındaki bölünmelerin arkasında mezhep ve meşrep mücadelesi olduğunu söyledi. Prof. Dr. Karslı, "Kendi mezhebimizden ve meşrebimizden ibaret gördük İslam’ı. Halbuki İslam bütün mezhepleri ve meşrepleri kuşatıyor. İslam kardeşliğini kendi mezhebimizden ve meşrebimizden insanlara has kıldık. Onun dışındakileri ötekileştirdik. Bütün bunlar şeytanın tuzağından başka bir şey değildir. Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler İslam’ın yüzünü ne yazık ki bozuyor ve tahrip ediyor” dedi.

Konferansın ardından, Sancaklar Vakfı ve Siirt Kızılay Şubesi tarafından temin edilen 10 akülü tekerlekli sandalyeler, ihtiyaç sahibi engellilere dağıtıldı. Program, sema gösterisi eşliğinde Grup Dergah tarafından üç dilde okunan ilahiler ile devam etti. Etkinlik, Grup Dergah’ın seslendirdiği Türkçe, Kürtçe ve Arapça konserin ardından, İl Müftüsü Faruk Arvas’ın programa katılan davetlilere gül dağıtması ile sona erdi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV