19 Eylül 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Siirt Ekonomisini İnşaat Sektörü Ayakta Tutuyor

Siirtli müteahhit Zekeriya Batğı, piyasadaki durgunluğa rağmen Siirt ekonomisini, hız kesmeyen devam eden inşaat sektörünün ayakta tuttuğunu söyledi.Son dönemde Siirt şehir merkezinde eski yapıların yıktırılarak yerlerine yeni ve modern...

14 Nisan 2015 Salı 14:07
Siirt Ekonomisini İnşaat Sektörü Ayakta Tutuyor
Siirtli müteahhit Zekeriya Batğı, piyasadaki durgunluğa rağmen Siirt ekonomisini, hız kesmeyen devam eden inşaat sektörünün ayakta tuttuğunu söyledi.

Son dönemde Siirt şehir merkezinde eski yapıların yıktırılarak yerlerine yeni ve modern yapılar yapıldığı belirten Batğı, çetin geçen kış aylarına rağmen inşaat sektörünün hiç bir dönem Siirt’te duraklamadığını, bu sektörde çalışan işçilerin yanı sıra inşaatlarda kazanılan paraların da Siirt ekonomisine aktığını söyledi. İnşaat sektörünün sadece Bahçelievler, Kooperatif ve Yeni Mahalle’de yapıldığı belirten Batğı, yeni alanların alt yapısı yapılarak imara açılması durumunda sektörün daha da canlanacağını söyledi. Batğı, "İlimiz ekonomisi inşaat sektörü ile ayakta duruyor. İnşaat sektörü biterse Siirt ekonomisi çöker. Şuan bu sektörde çalışan ve geçimini sağlayan binerce kişi var, dönen parada Siirt ekonomisini akıyor. Müteahhitler, Bahçelievler, Yeni Mahalle ve Kooperatif Mahallesi dışındaki alanlara açılamıyor. Oysa Siirt şehir merkezi ile üniversite kampüsü alanındaki otogar bölgesine doğru boş alanlar var. Fakat alt yapıları tamamlanmadığı için hiç bir müteahhit risk almak istemediği için oralara gidemiyor. Altyapısı tamamlanmış bölgelere müteahhitler çekildiği durumda bu sektör Siirt’i ekonomik anlamda daha da canlandıracak" dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV