26 Ekim 2020 Pazartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Yıldızeli’nde Çiftçilere 3 Bin Adet Meyve Fidanı Dağıtıldı

Yıldızeli’nde çiftçilere Mikro Havza Bazlı Meyveciliği ve Sebzeciliği Geliştirme Projesi kapsamında, 3 bin adet bodur elma ağacı fidanı dağıtıldı.İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Demonstrasyon Meyve Bahçesi’nde düzenlen...

08 Nisan 2015 Çarşamba 12:04
Yıldızeli’nde Çiftçilere 3 Bin Adet Meyve Fidanı Dağıtıldı
Yıldızeli’nde çiftçilere Mikro Havza Bazlı Meyveciliği ve Sebzeciliği Geliştirme Projesi kapsamında, 3 bin adet bodur elma ağacı fidanı dağıtıldı.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Demonstrasyon Meyve Bahçesi’nde düzenlen fidan, fide dağıtım törenine Sivas Valisi Alim Barut, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Yıldızeli Kaymakamı Ahmet Can Pınar, Yıldızeli Ziraat Odası Başkanı Ali Balbay, köy muhtarları ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Vali Alim Barut törende yaptığı konuşmada, “Toprakla buluşturulacak meyve fidanları birden çok meyve verecek. Artık ev önündeki küçük ağaçlarla tarım ekonomisini götürmek imkansız bir durum. Dolayısıyla birim alanı daha büyük ve tamamen ilmi metotlarla yetiştirilmiş meyvecilik, sebzecilik yapmak zorundayız. Ancak böyle yapıldığı takdirde dünya ticaretinde yer alabiliriz.”dedi.

Konuşmaların ardından fidan ve fide dağıtımına geçildi. Farklı cinslerde 3 bin adet bodur elma ağacı alınarak Ziraat Odası Başkanlığı tarafından ilçedeki köy muhtarlarına dağıtımı yapıldı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV