24 Ekim 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Nkü Rektör Adayı Prof. Dr. Burhan Arslan: “üniversitemiz Sporda Da İsmini Duyuracak”

Namık Kemal Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Burhan Arslan, Namık Kemal Üniversitesi’nin bilim ve teknolojinin yanı sıra sporda da ismini duyuracağını söyledi.Üniversitenin sosyal faaliyetleriyle öğrencilerin faydalı alanlara yöneltileceğini...

19 Nisan 2015 Pazar 15:51
Nkü Rektör Adayı Prof. Dr. Burhan Arslan: “üniversitemiz Sporda Da İsmini Duyuracak”
Namık Kemal Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Burhan Arslan, Namık Kemal Üniversitesi’nin bilim ve teknolojinin yanı sıra sporda da ismini duyuracağını söyledi.

Üniversitenin sosyal faaliyetleriyle öğrencilerin faydalı alanlara yöneltileceğini belirten Prof. Dr. Burhan Arslan, üniversitenin sporda adını duyuracağını ifade ederek, “Üniversitemizi eğitim ve araştırmanın yanı sıra sosyal kültürel sportif sanatsal faaliyetlerde de öne çıkarmak için gerekli çalışmaları öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimizle birlikte yapacağız. Bunlardan en önemlilerinden bir tanesi fakültemize kazandırdığımız Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO). Bu yüksek okulu en kısa sürede spor bilimleri fakültesine dönüştürüp burada öğretim üyesi ve tesis ihtiyacını en kısa sürede karşılayarak burada oluşturacağımız takımlarla üniversitenin ve şehrin adını öne çıkaracağız. Basketbol, futbol, güreş, voleybol, hentbol gibi birçok spor dalında oluşturacağımız takımlarla mücadele ederek üniversitemizin ve şehrin adını duyuracağız. Özellikle İstanbul’a yakın olmamız bizim bu alanlarda özellikle İstanbul’un potansiyelinden de yararlanmamızı sağlıyor. Çünkü orada profesyonel düzeyde spor yapan gençlerimizin üniversitemize kazandırılması kulüp takımlarında yer alması sağlanabilir. Hatta Tekirdağspor veya bölge takımlarını futbolcu ihtiyacına da katkısı olur. Bölge liglerinde üniversitenin de takımlarıyla yarışması sağlanabilir. Sadece bilim ve araştırmada değil sporda da öne çıkacağız. Ayrıca konservatuvarımızı aktif hale getirerek şehirdeki gençlerimizin ilgisini buralara çekerek onların da özellikle müziğe sanat yatkın olanların becerilerini geliştirmesini sağlayacağız. Spor Bilimleri Fakültesi’ni üniversiteye kazandırmak çok önemli ve bu şehrin sporla olan ilgisini artıracak bir çalışma. Namık Kemal Üniversitesi sporda hak ettiği yere gelecek. Burada önemli olan gençleri spora yönlendirmek. Üniversite öğrencilerimizin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri ilgi alanlarına göre ortamlar oluşturacağız. Mevcut tesislerimizi geliştirerek ilgili öğrenci kulüplerini spor alanında aktif hale getireceğiz“ dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV