01 Ekim 2020 Perşembe

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Belediye Çalışanlarına Stresle Mücadele Eğitimi

Zile Belediyesi çalışanlarına "Stresle Mücadele Eğitimi" verildi.Zile Devlet Hastanesi Psikiyatri Uzman Dr. Sermil Gül Kahya tarafından belediye çalışanlarına Stresle Mücadele Eğitimi verildi. Kahya, öfke ve stresin en büyük nedenlerinin...

17 Nisan 2015 Cuma 13:45
Belediye Çalışanlarına Stresle Mücadele Eğitimi
Zile Belediyesi çalışanlarına "Stresle Mücadele Eğitimi" verildi.

Zile Devlet Hastanesi Psikiyatri Uzman Dr. Sermil Gül Kahya tarafından belediye çalışanlarına Stresle Mücadele Eğitimi verildi. Kahya, öfke ve stresin en büyük nedenlerinin başında başaramama korkusu geldiğini ifade ederek, “Bunu özgüven kaybı, haksızlık korkusu, suçlanma korkusu, onaylanmama ve aşağılanma korkuları takip ediyor. Ayrıca, sevilmeme ve kaybetme korkusu da öfke ve strese neden olabiliyor. O nedenle kişinin kendine güvenmesi ve kendisi ile barışık yaşaması çok önemli. Bireyin öfke ve stresten uzaklaşması için en önemli tekniğin nefes almak. Ayrıca, herhangi bir öfke durumunda ilk yapılması gerekenin durmak, düşünmek ve sonrasında harekete geçmek” dedi.

Stresle Mücadele Eğitimi hakkında bilgi veren Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, görevleri gereği belediye çalışanlarının karşılaştığı stresli olayların günlük yaşamlarının bir parçası haline gelmekte olduğunu ifade ederek, “Umuyorum verilen eğitimler bu konudaki duyarlılığınızı ve dayanma gücünüzü pekiştirecektir. Bu tür eğitimler personelimizin ihtiyaçları doğrultusunda verilmeye devam edecektir" diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV