25 Ekim 2020 Pazar

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Van’da Mahsa Vahdat Konseri

Söylediği şarkıları ’dünyanın ninnileri’ olarak kabul edilen ve sêtar enstrümanıyla dünyaca tanınan İranlı sanatçı Mahsa Vahdat’ın Van konseri büyük ilgi gördü.Van Büyükşehir Belediyesi Nuda Kültür Akademisi’nin nisan ayı...

20 Nisan 2015 Pazartesi 11:02
Van’da Mahsa Vahdat Konseri
Söylediği şarkıları ’dünyanın ninnileri’ olarak kabul edilen ve sêtar enstrümanıyla dünyaca tanınan İranlı sanatçı Mahsa Vahdat’ın Van konseri büyük ilgi gördü.

Van Büyükşehir Belediyesi Nuda Kültür Akademisi’nin nisan ayı etkinlikleri kapsamında İranlı sanatçı Mahsa Vahdat, iki günlük atölye çalışmalarının ardından bir de konser verdi. Etkinliğe HDP İl Eş Başkanı Veysi Dilekçi, Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Hatice Çoban, İpekyolu Belediyesi Eş Başkanı Aygül Bidav, Özalp Belediyesi Eş Başkanı Handan Bağcı, HDP ve DBP üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Sêtar enstrümanı ile ünlü sanatçı, konserin ilk bölümünde sêtar, ikinci bölümünde ise erbane eşliğinde şarkılarını seslendirdi. Vahdat, büyüleyici sesiyle seslendirdiği şarkılar, konseri gelenleri adete mest etti. Vahdat’ın kültür merkezi önünde kurulan sahnede, güneşin batışına karşı söylediği ninniler mahallenin her sokağından ince bir tını gibi yankılandı.

Şarkılarında kadın direnişi, özgürlük ve aşk temalarını işleyen Vahdat’ın şarkı sözleri dünya ninnileri olarak tanımlanıyor.

Söylediği şarkılara bir süre eşlik eden ve dinleti sonunda Vahdat’a çiçek takdim eden Eş Başkan Çoban, Vahdat’ın kendi ülkesinde sesi yasaklanan bir kadın sanatçı olduğunu, ancak buna rağmen sanatıyla mücadele ettiğini söyledi. Çoban, Türkiye’de kadınların birçok yasaklarla karşı karşıya kaldığını belirterek, “Biz kadınlar olarak sisteme karşı birlikte mücadele ediyoruz. Bu mücadelemiz de başarıya ulaşacaktır” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV