01 Ekim 2020 Perşembe

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Eğitim-iş’ten "haysiyet Anıtı"nın İntiharı Özendireceği Uyarısı

Eğitim-İş Sendikası Yalova Temsilciliği, intihar eden Japon Mühendis Ryoichi Kishi adına dikilmesi hedeflenen anıtın intiharı özendirebileceğine dikkat çekti.Eğitim-İş Sendikası Yalova Temsilciliği’nden yapılan açıklamada, "Bizde haysiyetli...

13 Nisan 2015 Pazartesi 19:18
Eğitim-iş’ten
Eğitim-İş Sendikası Yalova Temsilciliği, intihar eden Japon Mühendis Ryoichi Kishi adına dikilmesi hedeflenen anıtın intiharı özendirebileceğine dikkat çekti.

Eğitim-İş Sendikası Yalova Temsilciliği’nden yapılan açıklamada, "Bizde haysiyetli davranışların özlemi içerisindeyiz. Ölümle değil, en azından görevinden istifalar bile bizler için haysiyetli davranıştır. Ama bizim kültürümüzde yeri olmayan bu onurlu davranışın hemen ardından Başkan Vefa Salman, popülist bir tavır sergileyerek, bir haysiyet anıtı yaptırılacağını ve 45 gün içerisinde biteceğini basın ile paylaştı. Bunun üzerine kendi aramızda tartıştık, üyemiz öğretmenlerimizle konuyu tartıştık ve fikirlerini aldık. Bu fikirlerimizi aktarmak için Belediye Başkanı Vefa Salman’dan randevu istedik, ama sadece bizimle telefonla konuştu, randevu alamadık. Buradan anlıyoruz ki konu üzerinde çok düşünülmemiş, irdelenmemiş ve hızlı karar verilmiş. Kendi bünyesinde bulunan kadrosundan bile görüş almamış ki bu kadar hızlı karar verebilmiş. Ülkemizde o kadar onurlu tavır sergileyen insanlar varken, öğrencilere başarısızlıkları karşısında intiharı seçenek olarak sunabilecek, intihara özendirebilecek bu davranışın anıtını yaptırmak bizleri düşündürüyor. Size halkımın istemediği hiçbir şeye imza atmam sözünüzü hatırlatır, bizim istemediğimiz bu fikrinizi daha zengin ve doğru olarak düzenlemenizi tavsiye ederiz" denildi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV