01 Kasım 2020 Pazar

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Sorgun’da İhtiyaç Sahibi Öğrenciler Yararına Kermes

Sorgun Dost Gönüller Gıda Bankası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ihtiyaç sahibi ailelere yardım amaçlı kermes törenle açıldı.Belediye Sergi Salonunda açılan kermese İlçe Kaymakamı Ali Arslantaş,...

16 Nisan 2015 Perşembe 15:22
Sorgun’da İhtiyaç Sahibi Öğrenciler Yararına Kermes
Sorgun Dost Gönüller Gıda Bankası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ihtiyaç sahibi ailelere yardım amaçlı kermes törenle açıldı.

Belediye Sergi Salonunda açılan kermese İlçe Kaymakamı Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Dernek Başkanı Mikdat Güler, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Aktaş ve vatandaşlar katıldı.

Kermes açılışında konuşan Dernek Başkan Yardımcısı Orhan Tatar, geliri ihtiyaç sahibi ailelere yardım için kullanılacak olan kermesi üç yıldır düzenlediklerini söyledi. Tatar, “Derneğimizde 3 bin 500 ihtiyaç sahibi kayıtlı ailemiz bulunmakta. Düzenli olarak 200 ailemiz yardımlarını alıyor. Derneğimiz sadece ilçemizde veya ülkemizde değil yurtdışında Afrika’da, Suriye’de çeşitli yardımlarda bulundu. Afrika’da su kuyuları, sağlık hizmetleri, Suriye’de gıda ve giyecek yardımları yaparak derneğimizi dünya çapında yardım derneği olarak düşünebiliriz” dedi.

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ise, “İlçemizde kurulan Dost Gönüller Gıda Bankası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği çok farklı bir yardım mekanizması oluşturdu. Her meslekten gönüllü vatandaşlarımız bu yardım derneğine gönül verip hizmet ediyor. Allah hepinizden razı olsun. İyi ki varsınız” diye konuştu.

El emeği göz nuru ürünlerin yanında lezzetli yiyeceklerinde bulunduğu kermes Pazar gününe kadar belediye sergi salonunda açık olacak.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV