20 Ekim 2020 Salı

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Yozgat Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden Balıkçılara Uyarı

Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden su ürünleri avcılığı konusunda uyarı.Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, su ürünlerinde av yasağının 1 Nisan tarihi itibariyle başladığını ve bunun 1 Temmuz’a...

17 Nisan 2015 Cuma 12:33
Yozgat Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden Balıkçılara Uyarı
Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden su ürünleri avcılığı konusunda uyarı.

Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, su ürünlerinde av yasağının 1 Nisan tarihi itibariyle başladığını ve bunun 1 Temmuz’a kadar süreceğini belirterek vatandaşları uyardı.

Yozgat sınırları dahilinde bulunan göl, gölet, akarsu ve barajlarda 01 Nisan 01 Temmuz tarihleri arasında balıkların yumurta bırakma zamanı olduğu için Ticari ve Amatör avcılığın yasak olduğu belirtildi. Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaattin Özdemir, 1 Nisan tarihinden itibaren balık avcılığının yasaklandığını daha önceki düzenledikleri toplantılarda vatandaşlara duyurduklarını ve bakanlık tarafından da duyurulduğunu belirterek, “ Sürdürülebilir bir su ürünleri avcılığı için bütün balıkçıların av yasağı dönemde avlanmamaları balıkçılık mesleğinin ve ülkemiz su ürünleri ekonomisi için önemli bir durumdur. İl Müdürlüğü olarak bu konu ile ilgili olarak 7 gün 24 saat denetim ve kontrol işlemlerini yapmaktayız. Su ürünleri denetim ve kontrolünde polis ve jandarma kolluk kuvvetleri de yetkili olup kontrol çalışmalarımız kolluk kuvvetleri ile irtibatlı olarak yapılmaktadır. Gerek İl Müdürlüğümüz ve gerekse kolluk kuvvetlerince Su ürünleri kontrol ve denetim çalışmaları sırasında olumsuz bir durumla karşılaşılması durumunda 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu kapsamında idari işlem ile gerekirse adli işlem yapılmak amacı il suç duyurusunda bulunulacak, av araçlarına ise el konulacaktır. Ticari ve Amatör balıkçılarımızın bu durumla karşılaşmaması için av yasağına riayet etmeleri gerekmektedir” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV