23 Ekim 2020 Cuma

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Saltukova Merkez Camiinde Kutlu Doğum Programı Düzenlendi

Saltukova Merkez camiinde Çaycuma Müftüsü Rauf Arcaklıoğlu’nun katılımları ile Kutlu Doğum Programı düzenlendi.Programa Belde din görevlileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Programa İstasyon Yeni Cami İmamı Seyfettin Yılmaz tarafından...

20 Nisan 2015 Pazartesi 09:54
Saltukova Merkez Camiinde Kutlu Doğum Programı Düzenlendi
Saltukova Merkez camiinde Çaycuma Müftüsü Rauf Arcaklıoğlu’nun katılımları ile Kutlu Doğum Programı düzenlendi.

Programa Belde din görevlileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Programa İstasyon Yeni Cami İmamı Seyfettin Yılmaz tarafından Kur’an-ı Kerim okunarak başlandı. Ardından Saltukova (ÇPL) Lisesi 3 üncü sınıf öğrencisi tarafından ilahi okundu. Daha sonra Peygamber Efendimize Selat-u Selamlar okundu ve Belde Din Görevlileri tarafından ilahilerle devam edildi.

Arcaklıoğlu yapmış olduğu sohbetinde; "Çok değerli ve kıymetli cemaatimiz, hepinizin bildiği gibi buraya Kutlu Nebi Peygamber Efendimizin 1444 üncü Vuslat gecesi münasebeti ile toplanmış bulunmaktayız. Peygamber Efendimizi anmak, anlamak ve öğrendiklerimizi kendi hayatımıza tatbik etmek en büyük görevlerimiz arasında olmalıdır. O (SAV) çok merhametli ve yardımseverdi. Ümmetinden birisinin başı dara düşse inanın herkesten fazla üzülürdü. Peygamber Efendimiz bütün insanlığa gönderilmiş son Nebidir. Yaklaşık 10 gündür çeşitli mahalle ve köylerimizde Kutlu Doğum Programları düzenliyoruz. Bu akşam da Saltukova Merkez camiine geldik. Gördüğüm kalabalık karşısında çok memnun olduğumu bildirmeliyim. Gönül ister ki her zaman camilerimiz böyle dolup taşsın. Özellikle ben bu akşam burada gördüğüm gençlere değinmek istiyorum. Onlar bizim geleceğimiz. Bu yıl Çaycuma Müftülüğü olarak camilerimizin bir köşesine çocuklarımız için yerler yapmayı düşünüyoruz. Oraya gelsinler oynasınlar, gürültü ve ses çıkarsınlar hiç önemli değil cemaatimiz. Hepinizin bildiği gibi bir gün camilerimizde çocuk sesleri kaybolursa geleceğimiz hiç iç açıcı olayacaktır. Yani camilerimizde ileride cemaat bulamayız. Onun için biz Müftülük olarak çocuklarımıza ve gençlerimize çok büyük önem veriyoruz " diyerek sohbetine devam etti.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV